کتاب گام تمدن ساز؛ از نظریه پردازی تا موردکاوی

کتاب گام تمدن ساز؛ از نظریه پردازی تا موردکاوی
پرونده‌ها / چندرسانه‌ای / فیلم / گام دوم / گفتمان رهبری

کتاب گام تمدن ساز؛ از نظریه پردازی تا موردکاوی

کتاب گام تمدن ساز نوشته سید محمد حسین راجی و سید محمد حسین خاتمی در مورد بسط بیانیه گام دوم انقلاب با تکیه بر اسناد بین المللی می باشد . بیانیه دوم ترسیم کلی از گذشته، حال و آینده انقلاب اسلامی ست و از آنجا که جوانان به عنوان موتور محرکه و بنیان  اساسی در اقتصاد و جامعه شناسی بار تحقق این اهداف را به دوش می کشند نشر معارف به تهیه این کتاب برای مخاطبان خود پرداخته است.

موضوع کتاب گام تمدن ساز شرح بیانیه گام دوم رهبر انقلاب است و در ۳۲۴ صفحه توسط انتشارات معارف به چاپ رسیده است . تصویر سازی غلط و منفی و ناامیدکننده از ایران محور مهم ترین دستور کار دشمنان است . بی شک بیان حقایق و ترسیم شرایطی که در این چهل سال اتفاق افتاده است خط بطلانی بر تصویر سازی نظام سلطه از ایران می کشد.

کتاب گام تمدن ساز نوشته سید محمد حسین راجی و سید محمد حسین خاتمی
کتاب گام تمدن ساز نوشته سید محمد حسین راجی و سید محمد حسین خاتمی

کتاب حاضر بنابر بر حس مسئولیت بر تبیین این بیانیه در چهار فصل  ابتدا به بیان کوتاهی در مورد عظمت حادثه انقلاب و بیان نظریات در این مورد پرداخته است . در فصل دوم اجمالا برکات انقلاب مثل حفظ تمامیت ارضی و دستاورد در حوزه های مختلف بر اساس مدارک بین المللی بررسی شده است . همچنین انتخابات ، نقش مردم ، مقایسه ایران قبل و بعد از انقلاب ، وضع زنان ، معنویت از جمله مطالب بیان شده است . بخش سوم کتاب اما چالش ها و ظرفیت های انسانی و منابع است و فرصت ها.

نکات مهم استقلال ، امید ، آزادی ، عزت و سیاست خارجی ، سبک زندگی ، اقتصاد و عدالت مهم ترین عناوین بخش پنجم برای گام دوم و آینده انقلاب است که برای قشر اصلی مخاطب این کتاب یعنی جوانان و مدیران جوان انقلابی بررسی شده اند.

این مطلب را هم ببینید!  ترجمه کتاب عطر الخالد

صداقت همراه با اطلاعات دقیق و اسناد و پرداختی دقیق به همراه سادگی متن از نکات مثبت کتاب پیش رو می باشد.

پیتر آوری ، گاوین همبلی و چارلز ملویل در کتاب تاریخ ایران دوران پهلوی به پدیده ی انقلاب اسلامی‌توجه ویژه ای کرده‌اند . برخی از مطالبی که در این کتاب درباره ی انقلاب اسلامی‌ آمده است ، از این قرار است: در انقلاب اسلامی‌سال ۱۳۵۷ دو جنبه ی مرتبط با هم ، بیش از هر چیز دیگر ، چشمگیر بود: یکی وسعت مشارکت عموم مردم در نهضت که در دیگر انقلاب‌های سده ی بیستم میلادی سابقه نداشت؛ و دیگری غلبه ی ماهیت اسلامی‌ آن از لحاظ ایدئولوژیکی ، سازمان دهی و رهبری. عملا هر شهر بزرگ و کوچک در ایران بر ضد رژیم پهلوی بسیج شد و زنان و مردان تقریبا تمام طبقات جامعه ی ایران ، تمایل خود را به سرنگونی نظام پادشاهی و پایان دادن به آنچه سرکردگی خارجیان می‌پنداشتند، نشان دادند.

بخشی از کتاب  ص ۲۸
شابک۹۷۸۹۶۴۵۳۱۰۴۷۷
نویسندهسید محمد حسین راجی سید محمدرضا خاتمی
ناشرنشر معارف
صفحات۳۲۴

منبع: https://rasoulalsalam.com

دیدگاه (1)

  1. حمیدرضا کوثری
    (5/5)

    کتاب خیلی خوبی بود به نسبت بقیه کارها الحمدلله

دیدگاه خود را به ما بگویید

لطفا رای خود را ثبت کنید*

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *